Strona główna » Posiedzenie Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZEiRP RP w Katowicach

Posiedzenie Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZEiRP RP w Katowicach

W dniu 16.06.2026 r. w restauracji ,,Trojak’’ w Mysłowicach odbyło się posiedzenie Oddziału Wojewódzkiego ZEiRP RP w Katowicach Prezes ZOW Roman Szłapa przywitał wszystkich obecnych oraz przybyłych gości w osobach; z-cę Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Arkadiusza Krzemińskiego oraz Komendanta Miejskiego PSP w Mysłowicach st. bryg. Rafała Pietrzyka – następnie przekazał prowadzenie sekretarzowi ZOW Markowi Staruszkiewiczowi Prezes ZOW wręczył książkę z osobistą dedykacją „Historia powstania i działalności OSTATNIE DZIESIĘĆ LAT 2014 -2024 „ Śląskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP st. bryg. Damianowi Legierskiemu.

W dalszej części posiedzenia omówiono:

1. Podsumowanie sprawozdań rocznych z kół za 2025r.  (ilośc członków 1266 woj. śląskiego a największe koło w Częstochowie ilość członków 189)

2. Utworzenie Honorowej Księgi Zasłużonych dla ZEiRP RP oraz opracowanie regulaminu przez ZG. Omówił sekretarz ZOW Marek Staruszkiewicz.

Podjęto uchwałę o wystąpienie do ZG nadania tytułu Zasłużony dla ZEiRP RP” następującym osobom : śp. Tadeusz Baniak, kol. Jerzy Drozdek, kol. Irena Zbylut, kol. Grzegorz Świerkot, kol. Roman Śzłapa

3. Powstanie koła w Raciborzu przedstawiła Prezes Ewa Michalewicz

4. Przygotowanie konkursu kronik z kół OW ZEiRP w Katowicach (konkurs do końca 2026r.), na szczeblu krajowym w 2027r. przedstawił kol. Marek Ciałuch

5. Rejestracja sądowa ZOW w Katowicach oraz stan finansów przedstawił skarbnik Krystyn Bebło.

6. Projekt zmiany w regulamine komisji socjalnej złożony przez kol. Zbigniewa Pęzioła przedstawił V-ce Prezes Czesław Kozak

7. Propozycja zorganizowania wycieczki przez ZOW w miesiącu wrześniu przedstawił Prezes ZOW

8. Temat drugiej emerytura\y dla emerytów służb mundurowych z informacji przesłanych przez członka ZG Ryszarda Grosseta. – omówił Prezes ZOW

9. Następnie odbyła się dyskusja

Marek Ciałuch

Back to top